Haugerudhallen ligger på Haugerud i bydel Alna i Oslo. Hallen er et viktig nærmiljøanlegg for innendørsidrett, og brukes både av Haugerud IF, skoler og lokale grupper.

Adresse og beliggenhet

Adressen til Haugerudhallen er Tvetenveien 181, 0673 Oslo. Hallen ligger rett ved Haugerud senter, med kort vei til Haugerud T-banestasjon og boligområdene på Haugerud, Trosterud og Tveita.

Plasseringen gjør Haugerudhallen lett tilgjengelig for brukere fra store deler av Groruddalen. For mange er kollektivtransport det enkleste valget, særlig fordi hallen ligger nær T-banen og sentrale gangforbindelser i området.

Se Haugerudhallen i Google Maps

Historie og bruk

Haugerudhallen ble bygget i 1971 som en flerbrukshall for skolebruk og idrett. Hallen kan deles opp i flere mindre gymsaler, og har derfor vært praktisk for både undervisning, treninger og lokale arrangementer.

I dag brukes Haugerudhallen blant annet til badminton, håndball, innebandy, basketball og volleyball. Haugerud IF har en sentral rolle i den daglige aktiviteten, mens skolene i området også bruker hallen som gymsal.

I bydelene øst i Oslo finnes flere andre viktige innendørsanlegg, blant annet Oppsal Arena og Manglerudhallen. Haugerudhallen har likevel først og fremst rollen som en lokal og praktisk idrettshall for Haugerud-området.