Meråker skistadion ligger i Meråker kommune i Trøndelag, ved Grova skisenter og Meråker videregående skole. Anlegget ligger i et område med lange skitradisjoner, ikke langt fra Meråker sentrum og hovedveien gjennom dalen.

Se plasseringen her: Meråker skistadion på Google Maps.

Beliggenhet i Meråker

Meråker skistadion ligger i et område der langrenn og skiskyting står sterkt. Plasseringen ved Grova gjør anlegget godt egnet for trening, samlinger og konkurranser, med skiløyper og treningsmuligheter tett på stadionområdet.

Andre konkrete arenaer i Trøndelag som kan være relevante å lese om, er Stjørdalshallen og Øverlands Minde.

Historie og bruk

Meråker har en sterk posisjon i norsk langrenn og skiskyting, blant annet gjennom idrettsmiljøet rundt Meråker videregående skole. Skistadionen er en del av dette miljøet og brukes av både lokale utøvere og tilreisende skiløpere.

I dag brukes Meråker skistadion til langrenn, skiskyting, trening, samlinger og renn. Anlegget er særlig viktig for unge utøvere som kombinerer skole og idrett, men brukes også av klubber og mosjonister i vintersesongen.