Malvikhallen er en flerbrukshall på Vikhammer i Malvik kommune. Hallen brukes til håndball, skoleaktivitet, trening, kamper og lokal idrett, og er et viktig innendørsanlegg for både barn, ungdom og voksne i kommunen.

Adresse og beliggenhet

Malvikhallen ligger ved Vikhammer skole og Vikhammer ungdomsskole, 7560 Vikhammer. Hallen ligger sentralt på Vikhammer, med kort vei til boligområder, skoleområder, kollektivtransport og lokale idrettstilbud.

Beliggenheten gjør Malvikhallen praktisk for både elever, idrettslag og tilreisende lag. Vikhammer ligger mellom Trondheim og Stjørdal, og hallen er lett å finne når man søker opp Malvikhallen i karttjeneste.

Du finner Malvikhallen her på Google Maps: Malvikhallen på Google Maps.

Historie og anlegg

Malvikhallen har lenge vært et sentralt bruksanlegg for idretten i Malvik. Hallen ligger tett på skolene på Vikhammer og brukes derfor mye til skoleidrett på dagtid.

Selve hallflaten er en flerbrukshall som kan deles inn i flere mindre deler. Det gjør det mulig å ha parallelle aktiviteter samtidig, noe som er praktisk for både trening, skolebruk og arrangementer.

Malvikhallen i dag

I dag brukes Malvikhallen av skoler, idrettslag, treningsgrupper og lokale arrangører. Hallen er særlig viktig for håndballmiljøet, og både Malvik IL Håndball og Vikhammer Håndballklubb har sterk tilknytning til anlegget.

Malvikhallen kan naturlig ses i sammenheng med andre lokale anlegg i Malvik, som Abrahallen på Sveberg og Hommelvikhallen. Samlet gir disse anleggene kommunen et godt tilbud for hallidrett, fotball og lokal breddeaktivitet.