Tråstadhallen
Tråstadhallen er en idrettshall på Tråstad i Kongsvinger. Hallen ligger i samme område som Skansesletta friidrettsanlegg og brukes særlig til håndball, skoleidrett, trening og lokale arrangementer.
Adresse og kart
Tråstadhallen ligger på adressen Markensvegen 20, 2212 Kongsvinger. Hallen ligger ved Tråstad idrettsanlegg, ikke langt fra Kongsvinger ungdomsskole og andre idrettstilbud i området.
Se Tråstadhallen på Google Maps
Historie
Tråstadhallen har i mange år vært en viktig innendørshall for idretten i Kongsvinger. Hallen har vært tett knyttet til skolebruk og breddeidrett, og den har hatt en sentral rolle for håndballmiljøet i byen.
Hallen er blant de eldre innendørsanleggene i Kongsvinger, men har fortsatt en praktisk funksjon for trening, kamper og aktivitet i nærmiljøet.
Bruk i dag
I dag brukes Tråstadhallen først og fremst til håndball, trening, kamper, skoleidrett og annen organisert aktivitet. KIL Håndball er blant brukerne som har tilknytning til hallen.
Rett ved ligger Skansesletta friidrettsanlegg, som er et sentralt anlegg for friidrett i Kongsvinger. I nærheten finnes også Kongssbadet og Gjemselund stadion.
Tråstadhallen har først og fremst en lokal funksjon, men er viktig fordi den gir Kongsvinger ekstra hallkapasitet for håndball, skolebruk og breddeidrett.
