Sofiemyr kunstgress ligger i Kongeveien 60, 1412 Sofiemyr, i Nordre Follo kommune. Banen ligger i Sofiemyr idrettspark, tett på Sofiemyr stadion, Kolbotn ILs klubbhus og idrettsområdet mellom Sofiemyr, Kolbotn og Fløysbonn.

Du finner banen her: Sofiemyr kunstgress på Google Maps.

Beliggenhet på Sofiemyr

Sofiemyr kunstgress er en sentral del av Sofiemyr idrettspark. Banen ligger rett ved flere andre idrettsflater, og området brukes mye av både fotballspillere, skoler og publikum som skal på kamp eller trening.

Historie og bruk

Banen er nært knyttet til Kolbotn IL, en av de største idrettsklubbene i området. Sofiemyr kunstgress har vært viktig for klubbens fotballaktivitet, både for barn, ungdom, seniorlag og eliteaktivitet.

I dag brukes Sofiemyr kunstgress til organiserte fotballkamper og trening. Banen er en 11-erbane med kunstgress og belysning, og den inngår sammen med Tømtebanen i fotballmiljøet på Sofiemyr.

Andre relevante arenaer i Nordre Follo er Ski stadion og Ski Alliansehall, som begge brukes til organisert idrett i kommunen.